OSP Mnich

Wojewódzkie Ćwiczenia Przeciwpowodziowe

W środę 14 czerwca około godziny 14:20 nasza jednostka została zaalarmowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu-Polanie. Otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu na ulicę Długą w Zabłociu gdzie odbywały się ćwiczenia przeciwpowodziowe zorganizowane przez Komendę Wojewódzką PSP w Katowicach. Na miejsce udaliśmy się zastępami GBA 2/24 oraz SLRr + Ponton BRIG. Działania ratowników z grupy ratownictwa wodnego polegały na lokalizacji i bezpośredniej ewakuacji na łódź 4 poszkodowanych (2 z wody i 2 z wysepek) którzy znaleźli się tam w wyniku przewrócenia się łodzi. Pozostali ratownicy układali wały przeciwpowodziowe oraz pompowali wodę z terenu zalewowego.

W ćwiczeniach (epizod Zabłocie) udział brały

JRG Skoczów - 2 zastępy
JRG Jastrzębie-Zdrój - 3 zastępy + pompa wysokiej wydajności
JRG 1 Bielsko-Biała
JRG Cieszyn
JRG Ustroń
JRG Bytom - SGRWn
OSP Mnich - 2 zastępy
OSP Zabłocie
OSP Drogomyśl - 2 zastępy
OSP Strumień
OSP Kończyce Wielkie + PW
oraz obserwatorzy z Komendy Powiatowej i Wojewódzkiej PSP.

Drugi epizod miał miejsce w Ochabach gdzie również działały liczne siły i środki.

 

 

alt

alt

 

artequo.pl web|print|design