OSP Mnich

Pozyskanie nowego samochodu

Mamy zaszczyt poinformować, iż w dniu 11 Grudnia 2015r. nasi strażacy udali się do miejscowości Koziegłowy (okolice Poznania) w celu odebrania fabrycznie nowego samochodu ratowniczego zabudowanego przez miejscową firmę Szybicki.

 

Jest to lekki samochód ratownictwa wodnego i poszukiwawczego na bazie Mitsubishi L200.

Po wprowadzeniu samochodu do podziału bojowego jednostki będzie mógł on brać czynny udział w akcjach ratowniczych. Kryptonim operacyjny pojazdu to 439[S]44, oznakowany jako SLRw (Specjalistyczny Lekki Ratownictwa Wodnego).

Pojazd ten będzie służył nam między innymi podczas działań specjalistycznych.

 

Pozyskanie samochodu było możliwe dzięki:

-Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej
-Gminie Chybie
-środków własnych OSP Mnich pochodzących z : ekwiwalentu druhów, zbiórek złomu
-ZWM Strumet 

 

Za co serdecznie dziękujemy!

Składamy również podziękowania firmie Lakiernictwo Pojazdowe Kuboszek Wiesław za pomoc w naklejeniu oznakowania.

 

Zdjęcia pojazdu w galerii!

 

 

 

 


 


artequo.pl web|print|design